30 Ocak 2009 Cuma

Roman Kratochvil

Son dönemde Denizli Atatürk Stadı'nda görmekten en çok mutlu olduğum futbolcudur Roman Kratochvil. Taş gibi savunma yapmasının yanısıra, Servet Çetin, Çağdaş Atan gibi, geldiklerinde pek de umut vaadetmeyen gençlerin gelişiminde hatrı sayılır katkı yapmıştır Roman. Çömezleri Servet, Çağdaş dört büyükler futbolcusu payesine erişmişken, kendisinin bu şansı yakalayamaması acıdır benim için. Samsunsporlu Timofte ile beraber, ligimizin en istikrarlı yabancısıdır tartışmasız.

Savunma saçmalar Roman toparlar, Roman kafaya çıkar, Roman penaltı atar, karambol yaratır, sıkışınca çizgiden top çıkarır. Her derde derman bir adamdı velhasıl Yeşil - Siyah için.

Acayip işler yapmasına alışık olduğumuz Denizlispor, dehşet verici bir kararla Romanla yolları ayırdı. Sebep; muhtemelen sezonun sonunu zor getirecek 2. sınıf bir yabancı için kontenjan açmak. Bunca yıllık emek, maneviyat bir yana - ki asıl konu budur ama - nasıl ligde kalmayı planlıyor acaba bu hoca, bu yönetim.

Bir aksilik olmazsa şayet, futbol hayatına yeni takımında son verir Slovak futbolcu. Bu zaman diliminde kendisine güle güle diyen Ümit Kayıhan, muhtemelen beş Anadolu takımı, dört tv kanalı gezecek. Başkan Ali İpek Denizli' yi Anadolu'nun antipati şampiyonu haline getirmek için bir hayli yol kat edecek bu uzun sürede.

Şimdi yeşilin yanında beyaz olacak Roman'ın sırtında. Bundan böyle Konyaspor futbolcusu. Boğazım düğümlenirken güle güle diyebiliyorum sadece kendisine, teşekkürler diyebiliyorum.

Hiç yorum yok: