4 Temmuz 2010 Pazar

Yeniden

Şimdi Yürütülüyor: Yine Düştük Yollara

İki aydır nerede bu adam
diye sorup yoklayan çoğaldı, sağolsun merak eden, etmeyen. Hem eşe dosta bir özet geçeyim, hem de uyuşukluğumu atayım, kendi bloguma tekrar hoşgeleyim dedim.

Uzun zamandır kovaladığım bir iş vardı, bilen bilir. İşe alım sürecim tamamlandı. Önce topladılar bizi eğitime aldılar falan. Bir üç hafta İstanbul'daydım. Vakit buldukça en hatırlı dostlarımla vakit geçirdim. Çok güldüm, çok eğlendim. Neticede evime bir dünya güzel anı, nispeten dinlenmiş bir kafa ve bir çatlak omuzla döndüm. Yakın çevreden "nazar" demeyen hemen hiçkimse kalmadı. Sol kolumu kullanamıyor olsam da bu kadarla gelmiş geçmiş olsun diyorum. Elimden bu fazlası gelmiyor çünkü.

Döner dönmez işe başladım zaten. Evvelce de dediğim gibi bir ilçeden diğer ilçeye gidiyordum ama, gittiğim yerin yaşadığım yerle zerre aalakası yok. Muhafazakarlığıyla nam salmış bir ilçe olmasına rağmen "Comandante Tekel Bayii" diye bir dükkan buldum. Sahibi hoş sohbet, duvarda Ernesto resimleri falan... Enteresanlık peşinde koşanlar kaçsın metropollerden, ne kadar ilginç şey varsa ufak yerlerde.

Evi, düzeni taşıdım, iyi kötü bir düzen kurdum. Dışarıda yapılacak fazla bir şey olmadığından, uzun zamandan sonra akşamları yalnızım artık. Şimdilik iyiyim ama ne zaman sıkılacağım bilinmez.

Bir dünya tasa, kuruntu yapılacak şey varken anormal bir iyimserlik hasıl oldu bana. Haydi bir de böyle deneyeyim yaşamayı.

4 yorum:

orta karar dedi ki...

Hoşgeldin =)

Çatlak omuz için geçmiş olsun.

Kurulan düzen ve yerinde gözüken keyif içinse can-ı gönülden tekbikler =)

woryzover dedi ki...

hoşgeldin bilmukabele.
her iki güzel dilek için çok çok teşekkürler :)

betty puf puf dedi ki...

Akşam yemeği yemeyi unutma, akşam yemeği yemeyi unutma!

woryzover dedi ki...

yerim kuzum, tamam.
arada unutuyorum işte, ne var :)